Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... LEGEA 14 DIN 14 FEB./2008
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

LEGEA 14 DIN 14 FEB./2008

CE ESTE ACESTA LEGE? DE CE A PARUT PINA ACUM PE CUPONUL DE PENSIE DUPA CARE AUM NU MAI ESTE?DE CE SA ANULAT? :(( VA ROG SA-MI SCRIETI CA AM INTRAT SA VAD SI EU ACEASTA LEGE DAR AM INTRAT COMPLET IN CEATA
MOLDOVEANU ION a scris:

CE ESTE ACESTA LEGE? DE CE A PARUT PINA ACUM PE CUPONUL DE PENSIE DUPA CARE AUM NU MAI ESTE?DE CE SA ANULAT? :(( VA ROG SA-MI SCRIETI CA AM INTRAT SA VAD SI EU ACEASTA LEGE DAR AM INTRAT COMPLET IN CEATA

Prin Legea nr. 14/2008 a fost aprobata O.U.G. nr. 77/2007 pentru modificarea si completarea Legii nr. 164/2001 privind pensiile militare de stat, si a fost modificata Legea nr. 80/1995 privind statutul cadrelor militare.
Motivul pentru care nu mai apare pe talonul de pensie il puteti afla de la sectia-pensii a sistemului in care ati lucrat si care v-a pensionat.

Consilier juridic,
Gabriela Pintea