avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1053 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... LEGEA 14 DIN 14 FEB./2008
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

LEGEA 14 DIN 14 FEB./2008

CE ESTE ACESTA LEGE? DE CE A PARUT PINA ACUM PE CUPONUL DE PENSIE DUPA CARE AUM NU MAI ESTE?DE CE SA ANULAT? :(( VA ROG SA-MI SCRIETI CA AM INTRAT SA VAD SI EU ACEASTA LEGE DAR AM INTRAT COMPLET IN CEATA
Cel mai recent răspuns: Gabriela Pintea , Consilier juridic 20:33, 25 Ianuarie 2009
MOLDOVEANU ION a scris:

CE ESTE ACESTA LEGE? DE CE A PARUT PINA ACUM PE CUPONUL DE PENSIE DUPA CARE AUM NU MAI ESTE?DE CE SA ANULAT? :(( VA ROG SA-MI SCRIETI CA AM INTRAT SA VAD SI EU ACEASTA LEGE DAR AM INTRAT COMPLET IN CEATA


Prin Legea nr. 14/2008 a fost aprobata O.U.G. nr. 77/2007 pentru modificarea si completarea Legii nr. 164/2001 privind pensiile militare de stat, si a fost modificata Legea nr. 80/1995 privind statutul cadrelor militare.
Motivul pentru care nu mai apare pe talonul de pensie il puteti afla de la sectia-pensii a sistemului in care ati lucrat si care v-a pensionat.

Consilier juridic,
Gabriela Pintea

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

O.u.g. nr. 77/2007 ali1234 ali1234 daca are cineva posibilitatea sa imi trimita textul O.U.G. nr. 77/2007 in email : ciupureanu_alex@yahoo.com multzumesc (vezi toată discuția)
Pensie militara anticipata partial si salariu nico65 nico65 as dori sa stiu daca mai pot continua activitatea in conditiile in care sunt pensionat anticipat partial in sistemul militar si incadrat cu contract de munca ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipata m.i leg.164/2001 ALEXANDRA TAN ALEXANDRA TAN -decizie pensie invaliditate gr.II art.27 leg.164/2001cu revizuire 15.12.2008 -varsta 53 ani 8 luni,trecut in rezerva capitan 1998 -vechime totala 25 ani 1 ... (vezi toată discuția)