avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1724 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Autorizatie vanzare stradala
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Autorizatie vanzare stradala

Buna ziua,

Vreau sa stiu daca imi trebuie autorizatie pentru vanzarea stradala a obiectelor din fimo, scopul vanzarii este unul caritabil, nu pentru a obtine profit. Toti banii or sa fie depusi in contul persoanei bolnave. Mentionez ca nu am firma este decat un hobby.

Ce autorizatie ne trebuie,de unde si cum se obtine acest lucru?

Va rog frumos sa imi raspundeti.

O zi buna.

Cu stima,
Ana Maria Barbulescu
Cel mai recent răspuns: AniticaBam , utilizator 12:23, 9 Octombrie 2012
~ Conținut șters la cerere ~
Cam urat, nu vand pentru a face un profit, vand pentru a dona acei bani.

Pacat ca nu se poate face si altfel.

Multumesc mult pentru raspuns.

O zi buna

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Daca deschid un magazin caritabil, e considerat ong? olcootza81 olcootza81 Buna ziua, as dori sa deschid un magazin caritabil, un spatiu mic inchiriat, unde lumea vine si doneaza practic orice doreste, iar obiectele sunt vandute la un ... (vezi toată discuția)
Ce specific juridic pot alege pentru vanzarea de obiecte hand-made rojurnalism rojurnalism Buna ziua, am si eu o curiozitate legata de modul in care as putea trece intr-o forma juridica pentru o afacere hobby de realizat obiecte hand-made. Mentionez ... (vezi toată discuția)
Targ caritabil MURIEL MURIEL Buna ziua, Am nevoie de o clarificare in urmatoarea situatie: un ONG organizeaza un Targ Caritabil, in cadrul caruia, doritorii pot primi anumite obiecte, noi ... (vezi toată discuția)