Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Autorizatie vanzare stradala
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Autorizatie vanzare stradala

Buna ziua,

Vreau sa stiu daca imi trebuie autorizatie pentru vanzarea stradala a obiectelor din fimo, scopul vanzarii este unul caritabil, nu pentru a obtine profit. Toti banii or sa fie depusi in contul persoanei bolnave. Mentionez ca nu am firma este decat un hobby.

Ce autorizatie ne trebuie,de unde si cum se obtine acest lucru?

Va rog frumos sa imi raspundeti.

O zi buna.

Cu stima,
Ana Maria Barbulescu
~ Conținut șters la cerere ~
Cam urat, nu vand pentru a face un profit, vand pentru a dona acei bani.

Pacat ca nu se poate face si altfel.

Multumesc mult pentru raspuns.

O zi buna