Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bransament gaze
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bransament gaze

Buna ziua! La noi in cartier au loc lucrari de inlocuire a tevilor si instalatiilor de gaze vechi,cu unele noi.Deasemenea vor sa faca si modificari. Intrebarea mea pentru dumneavoastra este,si m-ar ajuta foarte mult daca mi-ati raspunde la obiect,pot ei sa instaleze pe peretele exterior al apartamentului meu o instalatie (regulator,contor,etc)de-a lor fara acordul meu ?

Multumesc anticipat !

NU, dacă peretele EXTERIOR al apartamentul dvs. nu face parte din proprietatea comună a blocului, poate aveți un apartament la casă ?!
Apartamentul este la parterul blocului iar peretele nu este comun cu nici un apartament sau cu casa scarii,este peretele exterior al dormitorului nostru.
Peretele exterior al apartamentului dumneavoastra nu este numai al dumneavoastra. Este al intregului bloc. Este o parte din proprietatea comuna a blocului.