Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general bilant de lichidare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

bilant de lichidare

Sunt asociat unic, am adus ,prin casierie,in firma mea bani ca si aport propriu pentru a cumpara pe firma un autoturism .Autoturismul l-am vandut .Firma are datorii catre mine (creditor)cu acel aport propriu.Acum radiez firma si REG COM. Imi cere acordul creditorilor pentru licidarea datoriilor iar a ADMIN FINANTELOR imi cere bilantul de lichidare.Cum inchid contul de datorii?Cum trebuie sa formulez acordul meu ca persoana fizica pentru renuntarea la acea suma?
Multumesc mult.
Nu trebuie sa faceti aceasta declaratie catre sine.
Cel mai indicat este sa urmati pasii indrumati de la registrul comertului si la finante bilantul de lichidare sa fie intocmit de o persoana calificata.