Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Se da 1 mil. de lei din cauza secetei ?
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Se da 1 mil. de lei din cauza secetei ?

Buna ziua, am auzit acuma ca se de la APIA 100 lei (sau cate 100 lei de hectar), proprietarilor de terenuri agricole, din cauza secetei care a fost. Daca stie cineva ceva as ruga sa ma lamureasca, eventual actul normativ care prevede acest lucru, termenul pana la care se da ?. Multumesc mult si va doresc toate cele bune.
Actul normativ este Hotararea Guvernului nr. 897/2012 privind schema "Ajutoare de minimis pentru compensarea efectelor fenomenului de seceta manifestat in anul agricol 2011-2012 asupra culturilor agricole"
www.avocatnet.ro/content/art...

Insa trebuie sa va grabiti pentru ca termenul limita este 15 octombrie, adica luni insa din fericire se va lucra si in weekend:
[ link extern ]

Succes!
Multumesc frumos pentru operativitate si promptitudine si va doresc numai bine =D>:hugall::kissing: