Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... suspendare activitate SRL
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

suspendare activitate SRL

Am urmatoarea situatie:
si doresc sa suspend activitatea(nu merge deloc si am inteles ca aceasta este cea mai buna varianta)
si nu stiu cum sa procedez sa fie mai bine....las conturile asa pur si simplu ?....s-au inchid 371 si 4551???(va trebui sa platesc impozit in acest caz).....si ar mai trebui sa inchid ceva?....nu stiu .........balanta trebuie sa aiba soldurile 0?....
Intentionez ca dupa 3 ani sa o inchid definitiv.
Ce reprezinta contul 3111?
scuze...5311
bianchita a scris:

[...]

doresc sa suspend activitatea

[...]
Intentionez ca dupa 3 ani sa o inchid definitiv.

Cred ca mai indicat este sa o inchideti acum daca sunteti asa sceptic in ce priveste sansele de reusita ale afacerii; cheltuielile cu suspendarea si pe perioada suspendarii nu-si mai au rostul.

Scapati si de grija depunerii declaratiilor sau a bilanturilor.
si care ar fi demersurile?....si implicarile?......