Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... listingul telefonic in dosar penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

listingul telefonic in dosar penal

s-a facut o sezizare telefonica la politie pt un cuib de prostituate personal le-a aratat politistului cladirea dar ,aceste convorbiri nu sunt la dosar ,mai mult in dosar apar ca DIICCOT .a facut sezizarea ,mairau l-a arestat pe cel care a facut sezizarea .si acolo se lucreaza incontinuare sub protectia unei femei adica adevarata pestoaica as face eu sezizare dar mi-e frica ce sa fac?sa se vada adevarul aderatii vinovati
nu pentru că a ”făcut sesizare” ci pt alte motive necunoscute/”invizibile” cetățeanului, l-au ”arestat” DIICOT, dacă puteți proba, puteți face o sesizare.Eventual, solicitați : ”rog a se verifica adresa din str. . . precum că acolo ar avea loc . . . ”, deci NU aduceți acuzații directe decât atunci când dețineți probe doveditoare susținerii cazului.Nu vă fie teamă de DIICOT, aceasta este doar o structură a instituției statului (credem noi de ”drept”) numită parchet și nicidecum vreo sperietoare a cetățenilor.