avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 225 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... listingul telefonic in dosar penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

listingul telefonic in dosar penal

s-a facut o sezizare telefonica la politie pt un cuib de prostituate personal le-a aratat politistului cladirea dar ,aceste convorbiri nu sunt la dosar ,mai mult in dosar apar ca DIICCOT .a facut sezizarea ,mairau l-a arestat pe cel care a facut sezizarea .si acolo se lucreaza incontinuare sub protectia unei femei adica adevarata pestoaica as face eu sezizare dar mi-e frica ce sa fac?sa se vada adevarul aderatii vinovati
Cel mai recent răspuns: n53 , utilizator 17:48, 13 Octombrie 2012
nu pentru că a ”făcut sesizare” ci pt alte motive necunoscute/”invizibile” cetățeanului, l-au ”arestat” DIICOT, dacă puteți proba, puteți face o sesizare.Eventual, solicitați : ”rog a se verifica adresa din str. . . precum că acolo ar avea loc . . . ”, deci NU aduceți acuzații directe decât atunci când dețineți probe doveditoare susținerii cazului.Nu vă fie teamă de DIICOT, aceasta este doar o structură a instituției statului (credem noi de ”drept”) numită parchet și nicidecum vreo sperietoare a cetățenilor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Proxenetism- citatie pentru instanta ContSters461428 ContSters461428 Buna as avea o intrebare Eu am fost fosta iubită a unui inculpat într-un dosar de proxenetism Am fost chemată să dau o declaratie la sediul diicot unde ... (vezi toată discuția)
Interceptari telefonice (dovedirea nevinovatiei) ContSters392756 ContSters392756 Buna seara, Va relatez povestea pe scurt: Ma aflu intr-un dosar penal pentru trafic de droguri, impreuna cu contabilul meu si cu prietena mea ma-m deplasat ... (vezi toată discuția)
Prostitutie andreea_pufi91 andreea_pufi91 minora fiind,in urma cu 2 ani am practicat prostitutia.cu putin timp in urma ,procurorul avind convorbiri inregisrate atat intre mine si clienti cit si intre ... (vezi toată discuția)