Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Urgent!! - Infiintare ong
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Urgent!! - Infiintare ong

Buna ziua
Am urmatoarea nelamurire in care as dori sa ma luminati.
As dori sa infiintez un ONG ai caror membri sa fie 3 SRL-uri care au ca si actionari aceleasi persoane fizice in nr de 2 dar cu un nr diferit de actiuni la cele 3 societati. Mentionez ca aceste societati au ca si actionari numai aceste 2 persoane.
Este posibil asa ceva, atata timp cat cele doua persoane sunt actionari in cele 3 S.R.L.-URI? Daca da am rugamintea sa-mi transmiteti un temei de drept.

Cu multumiri anticipate
Da. Puteti sa infiintati respectivul ong cu membrii persoane juridice reprezentate prin persoanele care reprezinta legal cele trei SRL-uri.
La urmatoarea adresa aveti legislatia ce reglementeaza domeniul [ link extern ]
george-neagu, moderator
~ Conținut șters la cerere ~