avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 920 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... finantari europene nerambursabile
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

finantari europene nerambursabile

tineri casatoriti,locuim la tara intr un oras mare,plin de peturi nereciclate.avem sansa sa obtinem aprobare de finantare europeana nerambursabila pentru a colecta mase plastice ,a le presa si vinde mai departe pentru reciclare?care sunt pasii realizarii proiectului,indraznet ,stiu,cam greu la noi pentru tinerii cu idei,dar fara nici un ajutor fara bani din pacate.multumesc !
Cel mai recent răspuns: Daniela Bolog , Consultant credite si finantari 14:15, 7 Noiembrie 2012
Mai intai trebuie sa vedeti care sunt conditiile pentru infiintarea firmei.
Apoi sa cititi la adresa:
[ link extern ] /
despre programele nationale care va pot oferi finantare.
Trebuie sa vedeti care sunt clientii si cat de departe sunt fata de dvs.pentru a transporta peturile.
Gasiti pe net la cautare firme de acest profil.
"locuim la tara intr un oras mare" nu sunt sigura ca am inteles exact, puteti preciza?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fonduri TooFast TooFast Buna seara, as avea si eu o serie mica de intrebari, daca ma puteti ajuta.. As fi interesat de accesarea fondurilor europene nerambursabile. Pentru tinerii ... (vezi toată discuția)
Contract cu asociatii de proprietari ContSters200932 ContSters200932 Pe scurt: doresc sa-mi deschid o mica firma de colectare hartie si peturi si as dori sa colaborez si cu asociatiile de proprietari in acest sens: ma gandeam la ... (vezi toată discuția)
Finantare sere si solarii cristian A. cristian A. Buna seara !! detin un teren in alt judet (la 25 km de orasul unde locuiesc) si as dori sa stiu daca pot beneficia de finantare pentru a construi o sera de ... (vezi toată discuția)