Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Inselatorie administrator bloc
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Inselatorie administrator bloc

Buna ziua,

Ce pot face in situatia in care asociatia de proprietari a semnat un contract pe o suma mare de bani cu un administrator de bloc, platesc si eu si acesta nu executa din contract nici 20% dar ia banii ca si cum ar face tot ce scrie in contract?
Presedintele si comitetul sunt prietenii lui si deci nu vor reactiona in vreun fel.
Ce pot face eu singur? Mi se pare o inselatorie sa faci un contract, sa iei niste bani multi si apoi sa nu faci ce scrie in contract ca trebuie sa faci.

Multumesc.
Adunarea generala si Comitetul decid in privinta administratorului si nu un singur locatar .Daca se va constata ca a incalcat legea , acesta va raspunde .
In fata cui, cum va raspunde doamna avocata si pe ce baza legala? Cum se va constata si de catre cine incalcarea legii? De cind adunarea generala si comitetul executiv sunt agenti constatatori, doamna avocata?
Asta stiam, stie oricine din Romania ce spuneti dvs., intrebarea mea era legata de ce pot face, nu de ce nu pot face.
Si un singur proprietar - vorbim aici de Asociatia de proprietari, eu nu sunt doar locatar - poate avea dreptul la a cunoaste ce si cum plateste.
Aveti idee ca vad ca sunteti avocata, cind se va schimba legea 230?
Dar ce va nemultumeste asa tare la legea 230 ?
Intrebati pe cei care discuta in parlament s-o schimbe si va rog sa raminem on topic.