Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... intampinare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

intampinare

Buna seara,
Am primit o cerere de chemare in judecata - pretentii, am depus intampinare in termen legal si am cerut judecarea in lipsa. Cauza a fost amanata pentru comunicarea intampinarii. La cateva zile primesc o alta cerere de majoare a cantimii pentru care este trimisa citatie pentru acelasi termen ...sa mai depun o completare la intampinare?
Va multumesc.
Este vorba de neplata intretinerii?
da
puteti depune o completare in masura in care considerati ca este utila
pe citatie scrie sa depun un inscris in caz de neprezentare
Citatiile sunt tip.
Probabil reclamanta va depune la fiecare termen cerere de modificare a catimii, pana cand se vor hotara sa finalizare procesul.
Nu cred ca este nevoie sa depuneti din nou intampinare, ci doar daca in urma comunicarilor intervin aspecte noi.
Daca recunoasteti in totalitate debitul si penalizarile, veti fi obligata la plata acestora precum si la plata onorariului de avocat daca a fost angajat in cauza.