avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 923 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... tematica definitivat - dupa ce coduri?
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

tematica definitivat - dupa ce coduri?

Buna ziua.
Urmeaza sa sustin examenul de definitivat in sesiunea noiembrie 2012 si pentru ca cei la INPPA nu au afisat inca tematica pe site, va rog, spuneti-mi si mie care sunt ultimele actualizari ale codurilor penal/civil procedura penala/civila pe baza carora se da examenul.
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Oanamares , utilizator 13:38, 18 Octombrie 2012
Va rog, astept un raspuns!
Chiar nu se pregateste nimeni pentru examenul de definitivat?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Definitivare sesiunea noiembrie 2009 Vasile Alexandru Vasile Alexandru ce se stie despre examenul care tocmai s-a terminat? rezultate, pareri, opinii............. am inteles ca a fost draconic de aceasta data... nu m-ar mira sa ... (vezi toată discuția)
Inppa ContSters120042 ContSters120042 [i]Pentru tinerii colegi avocati stagiari anul I si II, INPPA, un loc de dat cu capul, de pus intrebari si primit raspunsuri. Va astept![/i] (vezi toată discuția)
Examen de definitivat in profesia d eavocat moldovanlaura moldovanlaura Bună ziua! Are cineva informaţii despre examenul de dfinitivat? Am vazut ca pe site ul inppa s-a afişat o tematica, dar nu stiu daca este valabila ... (vezi toată discuția)