avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 833 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... inmatriculare auto de pe bulgaria pe romania
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

inmatriculare auto de pe bulgaria pe romania

salut...vreau sa cumpar o masina inscrisa pe bulagria si sa o trec pe romania dand statul in judecata pt anulare taxei de poluare.
va rog sa imi spuneti ce acte imi trebuie pt a o inamtricula pe romania si pt a da in judecata....iar pe perioada judecatii pot sa circul cu masina daca numai are itp si asigurare?

Alte discuții în legătură

Taxa poluare 2012 looly looly Buna seara.Am o nelamulire,nu stiu daca stie cineva sa imi raspunda.Sper ca da.Am o cunostinta care a cumparat o masina inmatriculata RO in octombrie 2011 si ... (vezi toată discuția)
Taxa auto titi marina titi marina Va salut Am cumparat de la o persoana din Ploiesti un autoturism opel fabricat in 2003, fara a-l trece pe numele meu. Eu locuiesc in Arges. Acest autoturism ... (vezi toată discuția)
Inscriere masina RacerX RacerX Salut, Vreau si eu sa inscriu masina pe numele meu si as vrea sa mi se spuna si mie exact ce anume sa fac daca stie careva. Problema este ca proprietarul ... (vezi toată discuția)