Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... dreptul muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

dreptul muncii

Buna seara, daca un angajat da in judecata angajatorul pentru nerespectarea codului muncii respectiv neefectuarea instructajului de ssm ulterior aflind ca exista o fisa de ssm in care figurau instructaje efectuate dar fara a fi semnate si de instruit si pentru schimbarea locului de munca fara a i se face act aditional la contractul de munca,pentru incalcarea dreptului la demnitate in munca ,ce sanse de cistig are
Daca acele documente nu sunt semnate de catre salariat, acestea nu pot sa produca efecte juridice.
Sansele dvs depind de mai multi factori ... nu cred ca va putem spune excat daca veti castiga litigiul ...