Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... transfer
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

transfer

Este posibil ca intr-o primarie un referent dintr-un compartiment să fie transferat in alt compartiment pe un post vacant fără a organiza concurs? Postul este contractual si nu funcție publică. Dacă da în baza a ce?
Vă mulțumesc !
Fiind personal contractual , modificarea locului muncii se face numai prin incheierea unui act aditional la c.i.m. ... modificarea unilaterala a locului muncii se poate face numai in conditiile expres prevazute de Codul Muncii.

Decizia respectiva poate fi atacata in instanta.
Persoana în cauză ar fi chiar foarte de acord cu acest transfer. Mulțumesc.