Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Control financiar preventiv
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Control financiar preventiv

registrul de casa este supus vizei de control financiar preventiv ?
Nu.
Dispozitiile de plata / incasare catre casierie si documentele justificative( deconturi, liste de plata salarii/avans/ lichidare, deconturile pentru deplasari in tara/ strainatate, facturi,...) sunt supuse controlului financiar preventiv .
Facturile nu sunt supuse CFP.Contractele sunt supuse CFP.