Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... vizite nocturne
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

vizite nocturne

buna sunt cristina si am divortat de mai bine de un an. in urma divortului am obtinut custodia celor doi copii si locuiesc in domiciliul proprietate comuna cu fostul sot. nu am facut inca partajul din lipsa de bani. dupa terminarea divortului fostul meu sot a plecat in strainatate si a revenit in tara de curand facand vizite nocturne ( 00:00 - 04:00) cu motivul ca e si casa lui si poate veni oricand doreste. dar de cate ori vine face scandal si mai strica ceva prin casa . intrebarea mea este: pot face ceva sa il impiedic legal sa mai faca aceste '' vizite nocturne''?
Adresati-va in scris si imediat la sectia de politia din localitate.
Când mai vine la acele ore târzii şi face scandal, atunci sunaţi la poliţie, ar putea fi amendat pentru tulburarea ordinii şi liniştii publice.
În rest, câtă vreme este coproprietat pe imobil, nu-i puteţi interzice accesul .
Încercaţi să efectuaţi partajul pe cale amiabilă, vânzarea imobilului şi împărţirea banilor, ori ca unul dintre dvs. să rămână cu imobilul , pltindu-i sultă celuilalt soţ.