Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... art 210?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

art 210?

daca s a facut un denunt de fratele partii vatamate care a gasit un geam spart al locuintei,s-au ridicat amprentele mele care locuisem acolo in urma cu cateva saptamani,iar iubita mea nu a depus inca nici o plangere si nu a dat nici o declaratie ce se poate intampla??
mentionez ca eu am fost citat la audieri pt furt!
se poate merge pe art 210 precum ca locuiam acolo??
mentionez ca e vorba de un denunt.
Pare sa se ajunga la art 210 CP.
Cercatari penale se efectueaza pentru a se stabili persoana vinovata.
Daca sunt mai multe persoane vinovate pot exista ramificari juridice.
De ce nu incercati sa mergeti insotit de avocat la politie?
Doar asa va puteti lamuri.