Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Semnatura electronica
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Semnatura electronica

Buna ziua!
Va rog sa-mi spuneti cum procedez cu semnatura electronica in cazul in care trebuie sa preiau contabilitatea de la alta contabila? Ce trebuie sa-i cer pentru a putea instala aplicatia pe calculatorul meu?
Certificatul digital calificat obtinut trebuie sa fie confirmat de firma care l-a eliberat. Pentru aceasta, se descarca in calculatorul de pe care se transmit declaratiile, documentul de confirmare.
Aveti nevoie de aplicatia preluata de la furnizorul certificatului digital calificat, care trebuie sa fie salvata pe discul calculatorului de pe care urmeaza a fi transmise declaratiile fiscale.
Deci, trebuie sa sun la cei de la DigiSign sa-mi trimita si mie documentul de confirmare . Dar token-ul il folosesc tot pe cel de la fosta contabila pentru a instala aplicatia pe calculatorul meu?
Da, folositi acelasi token.