Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... SENTINTA DEFINITIVA
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

SENTINTA DEFINITIVA

BUNA ZIUA.A-si dorii daca se poate, sa ne explicati ce implica aceasta sentinta pt. sotul meu.Am inteles ca recursul a fost respins dar nu inteleg ce prevede articolul mai jos mentionat.
Solutie: În baza art. 385 ind.15 pct. 1 lit.b) C. proc. pen. respinge ca nefondate recursurile declarate de părţile civile V.A.L., V.L.A. şi V.A.L. şi asigurătorul de răspundere civilă S.C. A. R. A. V. I. G. S.A. împotriva sentinţei penale nr. 1106 din 25 aprilie 2012 pronunţată de Judecătoria Arad în dosarul nr. 19677/55/2011 din 14.12.2011. În temeiul art. 192 alin. 2 C. proc.pen. obligă pe fiecare din cei 4 recurenţi la plata sumei de 100 lei cheltuieli judiciare către stat în recurs. DEFINITIVÃ.
VA MULTUMESC .
a rămas valabilă sentinţa penală nr. 1106 din 25 aprilie 2012 pronunţată de Judecătoria Arad în dosarul nr. 19677/55/2011 din 14.12.2011.Studiați ci TOATÃ atenția conținutul acelei sentințe.

Intr-adevar, hotararea pronuntata de prima instanta a ramas neschimbata.
Ceea ce a hotarat prima instanta constituie hotararea definitiva.