Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale activitati de consultanta in management
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

activitati de consultanta in management

Cod caen - 702 Activitati de consultanta in management
7021 Activitati de consultanta in domeniul relatiilor publice si al comunicarii
7022 Activitati de consultanta pentru afaceri si management
Ce poti face mai exact ca PFA pe aceste activitati (ce inseamna aceste activitati concret) si ce pregaire trebuie sa ai?
multumesc.
In nici un caz consultanta juridica, exclus. Am inceput cu ce nu se poate!
:)) bun si ce se poate atunci....? consultanta e un termen ingaduitor, dar pe aceste coduri mai sus mentionate ce anume poti presta ?
Ramona24, utilizator
Acordarea de consultatii, indrumare si asistenta pentru firme si alte organizatii pe probleme de management, cum ar fi: planificarea strategica si organizatorica, procese de retehnologizare, managementul schimbarilor, reducerea costurilor si alte probleme financiare, obiective si strategii de marketing; planificarea de politici privind resursele umane; strategii de compensare si pensionare; planificarea productiei si planificarea controlului.
etc, etc. Aceasta clasa exclude:
consultanta si reprezentare juridica, vezi CAEN 6910
etc.
Prin codul 7022 puteti acorda consultanta in accesarea de fonduri europene si managementul proiectelor. Puteti de exemplu sa scrieti proiecte cu finantare nerambursabila.
E doar un exemplu, puteti sa faceti multe alte activitati.

Mult succes!