Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Pierdere facturier
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Pierdere facturier

Buna ziua.
Spuneti-mi va rog, unde pot declara pierdut un facturier al unei SC ?
Se declara piederea si anularea numerelor respective la Monitorul Oficial partea a III-a, dupa sesizarea organelor de drept.

Carnetul respectiv continea facturi utilizate si neinregistrate inca in contabilitate?
da. si caror organe de drept trebuie sa ma adresez inainte de publicare?
Multumesc pentru amabilitatea de a imi raspunde
Directiei de Finante, printr-o adresa in care le aduceti la cunostinta pierderea carnetului respectiv, cate formulare erau utilizate din acesta si cate erau anulate in momentul respectiv.

Incercati sa obtineti copii ale acestor facturi de la clientii Dvs., pentru a putea reface evidenta contabila.

Cu placere! :)