Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Spor de doctorat pentru personalul contractual
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Spor de doctorat pentru personalul contractual

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns:
directorul unei institutii publice, care nu se incadreaza in categoria functionarilor publici, ci a personalului contractual, poate beneficia de spor de doctorat?
In ce conditii?
Multumesc
Exista posibilitatea pentru directorul unei institutii publice aflata in subordinea consiliului local, care se incadreaza in categoria personalului contractual, sa devima functionar public in temeiul art.13 din Legea nr.188/1999?
In ce conditii?
Multumesc
Doar prin transformarea postului respectiv, din personal contractual in functionar public.