Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Cifra de afaceri PFA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Cifra de afaceri PFA

Stiu ca pana la 1 iulie,cifra maxima de afaceri pentru care UN pfa nu trebuia sa se declade platitoare de TVA era 35.000 E,in roni insemnand 35.000 x ? ron/E = ?
Dupa aceasta data cifra s-a majorat ,parca,la 65.000E?.Cat inseamna in ron?
65.000E x ? ron/E = ? ron.
Va rog sa-mi dati cifrele exacte,ca sa stiu cand sa ma opresc.
Multumesc.
pana la 30 iunie plafonul a fost de 35000 euro calculat la cursul euro de la data aderarii adica 119000 lei iar de la 1 iulie plafonul este 65000 euro adica 220000 lei.