avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 712 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Cifra de afaceri PFA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Cifra de afaceri PFA

Stiu ca pana la 1 iulie,cifra maxima de afaceri pentru care UN pfa nu trebuia sa se declade platitoare de TVA era 35.000 E,in roni insemnand 35.000 x ? ron/E = ?
Dupa aceasta data cifra s-a majorat ,parca,la 65.000E?.Cat inseamna in ron?
65.000E x ? ron/E = ? ron.
Va rog sa-mi dati cifrele exacte,ca sa stiu cand sa ma opresc.
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: ludas , utilizator 20:33, 22 Octombrie 2012
pana la 30 iunie plafonul a fost de 35000 euro calculat la cursul euro de la data aderarii adica 119000 lei iar de la 1 iulie plafonul este 65000 euro adica 220000 lei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plafon actual de scutire de la plata tva canto canto buna seara- va rog sa imi spuneti daca s-a marit plafonul actual de scutire de la plata tva, adica mai este tot 35.000 euro (la cursul aderarii in UE ) sau se ... (vezi toată discuția)
Cifra afaceri pfa gina10 gina10 Buna ziua.As dori o precizare pentru PFA: cifra de afaceri pana la care este scutit de tva este de 65000 euro sau s-a majorat la 100.000 euro? Multumesc mult! (vezi toată discuția)
Plafon scutire tva Christian31 Christian31 buna ziua, probabil e o intrebare mai aiurea, sunt un pfa si as dori sa stiu daca se va reveni la vechiul plafon de scutire tva adica 35 mii euro, eu ca si ... (vezi toată discuția)