avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 452 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Accident de circulatie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Accident de circulatie

Buna seara. Am si eu o intrebare: ce sanse am sa castig un proces in care un sofer ce era stationat pe partea dreapta, pe trotuar, eu mergand pe bicicleta, soferul a deschis usa si m-a lovit si m-a accidentat la clavicula. Soferul a plecat de la locul accidentului. Am fost la spital si mi-a zis ca am dizjungtie .....de clavicula. Am fost la politie, iar politistul mi-a zis sa nu fac plangere ca o sa-i dea doar o amenda , si m-a intrebat ce am cautat acolo cu bicicleta? Multumesc anticipat
Soferul care m-a accidentat era parcat pe trotuar, iar eu mergeam pe partea carosabila cu bicicleta
Stimate domn,

Dupa parerea mea numarul de ingrijiri medicale va decide.
Nu sunt deloc convins de faptul ca va fi doar o amenda administrativa.
Exista si infractiunea de.parasire a locului accidentului.
Daca stiti cine este autorul puteti discuta cu el,de preferat in prezenta unui avocat.
Exista martori care sa confirme ca el v-a lovit?
Erau de fata mai multe persoane , dar numai una singura a zis ca ar veni sa depuna marturie, restul nu se baga
In momentul deplasarii,dvs la ce distanta va aflati fata de vehiculul stationat ?
Si un martor ar putea fi suficient.
Cate zile de ingrijiri medicale aveti de la medicul legist?

Alte discuții în legătură

Biciclist accidentat vasilachedan vasilachedan am fost lovit cu portiera de catre sofer,masina fiind stationata.am suferit o fractura de clavicula. cum pot obtine despagubiri (vezi toată discuția)
Accident cu stationare, acrosare biciclist cu usa masinii vasile48 vasile48 Buna ziua. Am a vut un accident, eram in stationare cu masina, parcata regulamentar si am crapat usa masinii pt a scoate castile de la telefon prinse la ... (vezi toată discuția)
Accident cu sima2009 sima2009 pe 26.03.09 am fost implicat intr-un accident pe calea rahova in dreptul OMV. in accident a fost impliat un pieton care a fost diagnosticat cu o contuzie la ... (vezi toată discuția)