Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii contributii sanatate la contract de munca cu timp ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

contributii sanatate la contract de munca cu timp partial

Am si eu o nelamurire.
O persoana care este angajata la o societate cu jumatate de norma si cu un salariu de 400 ron si care nu mai are alte venituri, mai trebuie sa plateasca separat contributie de sanatate?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Se fac aceleasi retineri ca si la CIM cu norma intreaga, deci se retine si sanatate.
Multumesc pentru raspuns, dar nelamurirea mea este daca pe langa sanatatea retinuta pe stat pentru cei 400 ron, mai trebuie sa plateasca la casa de asigurari de sanatate diferenta pana la salariul minim pe economie.
NU