Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mutatie definitiva
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mutatie definitiva

am o garsoniera inchiriata unei persoane si i-am facut mutatie cu viza de flotant.
acum mi-a explicat ca are nevoie de mutatie definitiva pentru a avea mai multe sanse in a obtine un apartament de la primarie, banuiesc ca ANL.
cu ce m-ar putea dezavantaja acest lucru pe mine si daca ar implica ceva
e, sanse are si asa cu viza de flotant, nu-i trebuie neaparat domiciliu stabil pt a obtine casa, daca avea domiciliu stabil, nu avea nevoie de locuinta de la ANL.
Teoretic nu ar ecum sa va dezavantajeze, practic, depinde de ce fel de om e.
Daca veti dori sa-l dati afara si nu vrea sa plece, numai cu ordin de evacuare o puteti face, nu-i veti putea retrage acordul de luare in spatiu cand veti dori, buletinul va fi valabil 10 ani.. mai ganditi-va, nicio fapta buna nu ramane nepedepsita :(
Analizati cu responsabilitate eventualele consecinte ale acordarii acordului pentru domiciliu stabil
Nu este criteriu de departajare sau dezavantajare inexistenta domiciliului stabil pentru depunerea documentatiei pentru locuinta prin programul ANL