Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Legea lui Voiculescu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Legea lui Voiculescu

buna ziua

stiti cumva daca s-a comunicat in monitorul oficial si sub ce numar ca lege...numar...are aceasta?

va multumesc!
"Legea lui Voiculescu" este de fapt o propunere de modificare a Legii 10/2001 privind regimul juridic al unor imobile preluate in mod abuziv in perioada 6 martie 1945 - 22 decembrie 1989.
Modificarile dorite inca nu au fost publicate si, prin urmare, nu produc efecte juridice. Mai trebuie asteptat.
ca sa inteleg ca aceasta lege nu are nimic de-a face cu sa zicem terenul curte aferent unui imobil propritar in baza legii 112, dar care acest teren-curte cota aferenta proprietarului a fost in chirie de la patrimoniu?

multumesc frumos!
am inteles ca s-a publicat in monitor...

poate sa mi-o dea si mie cineva aici va rog frumos!

multumesc frumos!
Conform presei, urmeaza sa se publice azi, 3 februarie 2009
La data de 3 februarie 2009 in Monitorul Oficial al Romaniei Partea I. nr. 63 a aparut Legea nr.1/2009 respectiv Decretul nr. 240/2009 privind modificarea si completarea Legii nr. 10/2001 privind situatia juridica a unor imobile preluate in mod abuziv in perioada 6 martie 1945 - 22 decembrie 1989