avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 959 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Legea lui Voiculescu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Legea lui Voiculescu

buna ziua

stiti cumva daca s-a comunicat in monitorul oficial si sub ce numar ca lege...numar...are aceasta?

va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Seffer Laurentiu , Consilier juridic 18:17, 9 Februarie 2009
"Legea lui Voiculescu" este de fapt o propunere de modificare a Legii 10/2001 privind regimul juridic al unor imobile preluate in mod abuziv in perioada 6 martie 1945 - 22 decembrie 1989.
Modificarile dorite inca nu au fost publicate si, prin urmare, nu produc efecte juridice. Mai trebuie asteptat.
ca sa inteleg ca aceasta lege nu are nimic de-a face cu sa zicem terenul curte aferent unui imobil propritar in baza legii 112, dar care acest teren-curte cota aferenta proprietarului a fost in chirie de la patrimoniu?

multumesc frumos!
am inteles ca s-a publicat in monitor...

poate sa mi-o dea si mie cineva aici va rog frumos!

multumesc frumos!
Conform presei, urmeaza sa se publice azi, 3 februarie 2009
La data de 3 februarie 2009 in Monitorul Oficial al Romaniei Partea I. nr. 63 a aparut Legea nr.1/2009 respectiv Decretul nr. 240/2009 privind modificarea si completarea Legii nr. 10/2001 privind situatia juridica a unor imobile preluate in mod abuziv in perioada 6 martie 1945 - 22 decembrie 1989

Alte discuții în legătură

H.g. nr 250 / 2007 maria2015 maria2015 Buna ziua, Ma poate ajuta cineva si pe mine cu forma actualizata la 13.09.2010 pentru Hotararea Guvernului nr. 250/2007, publicata in Monitorul Oficial al ... (vezi toată discuția)
Imobil de revendicat .... yrum3 yrum3 Am descoperit saptamana aceasta actele originale ale unui imobil cu terenul aferent si intrebarea mea este--, Se mai poate face ceva in legatura cu ... (vezi toată discuția)
Legea nr. 10/2001 modificata Nitulescu Iulia Nitulescu Iulia Teoretic, vineri presedintele Basescu ar fi trebuit sa promulge modificarile la Legea nr. 10/2001, in urma deciziei Curtii Constitutionale in sensul ca ... (vezi toată discuția)