Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... legea nr. 10/2001 modificata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

legea nr. 10/2001 modificata

Teoretic, vineri presedintele Basescu ar fi trebuit sa promulge modificarile la Legea nr. 10/2001, in urma deciziei Curtii Constitutionale in sensul ca modificarile sunt constitutionale. Teoretic, astazi ar fi trebuit sa apara in M. Of. legea de modificare. Stie cineva ceva in acest sens?
Multumesc
Teoretic totul este corect, dar se pare ca practic lucrurile nu se intampla ca in teorie.Nu avem cunostiinta ca ar fi aparut in MO inca.Poate maine !
astazi 03.02.2009 cu Decretul Nr. 240, s-a publicat in M.O.Partea 1,Nr.63 Legea pentru modificarea si completarea Legii Nr. 10/2001privind regimul juridic al unor imobile preluate in mod abuziv in perioada 6 martie 1945-22 decembrie 1989
janblanaru, utilizator