Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... tepuit
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

tepuit

am lucrat si eu la o firma de distributie materiale publicitare si pentru o perioada am fost platit si pentru alta nu.am si un contract de colaborare cu respectivu,dar nu mai binevoieste sa raspunda la telefon si de la locatia unde am avut intalnirea cu el sa mutat.contractul este pe firma lui ca l-am cautat in registrul comertului si figureaza si are si acelasi nr de telefon.cum as putea sa-i fac o reclamatie?si unde?va multumesc.
Faceti o sesizare la I.T.M.
ITM-ul nu are nicio legatura cu contractele de colaborare ... acestea sunt supuse dispozitiilor Codului Civil si nu ale Codului Muncii.