Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie- contributie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie- contributie

Buna ziua!
Am urmatoarea situatie: mi-am insotit de 2 ori in viata sotul la post in strainatate cumuland 7 ani. Pentru aceasta perioada am primit o adeverinta de la sotul meu de la seriviu ca , pentru perioada petrecuta , ma incadrez in prevederile legii 19/17.03.2000 -#-ocare este legea generala a contributiilor pentru asigurarile sociale. Intrebare:pentru aceasta perioada se considera sau nu ca eu am cotizat la sistemul de pensii ?
Multumesc anticipat pentru raspuns.#-o
Vorbim de un post diplomatic?
da, ofiter MApN, adjunct atasat al apararii.
sa fiu si mai clara: 4 ani post diplomatic dupa cum am spus, 3 ani post NATO(asta daca e vreo diferenta intre ele:am avut tot pasaport diplomatic dar nu sunt sigura daca este asimilat ; gradul si functia o impuneau).
Multumesc