Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale asociat+admistrator+angajat
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

asociat+admistrator+angajat

Buna ziua. Un asociat unic poate fi administrator si angajat in acelasi timp la aceeasi societate?multumesc
Da se poate cu respectarea anumitor conditii, chiar ieri sa mai raspuns la aceasta problema.
Cautati in raspunsurile de ieri.
multumesc. am citit celelalte raspunsuri dar sunt contradictorii.pana la urma pot fi si asociat unic si administrator si angajat in aceeasi firma?multumesc
De aceia este frumos dreptul pentru ca este interpretabil. Au fost multe discutii pe aceasta tema, din punctul meu de vedere nu va puteti angaja.