avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 799 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Vanzarea cu amanuntul a produselor numismatice
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Vanzarea cu amanuntul a produselor numismatice

Buna ziua!

-Care este procedura legala ptr a putea vinde produse numismatice ( bancnote, monede, timbre, decoratii, materiale specifice) ???
- Trebuie sa am pfa, srl, ???
-trebuie sa detin casa de marcat , sau platesc o taxa fixa lunara/anuala???
- trebuie sa am o autorizatie speciala, daca da , de unde o pot obtine???
- mentionez ca aceasta activitatea doresc s-o fac 1, 2 ori pe saptamana
-activitatea nu o doresc s-o fac in chiosc/magazin specializat , ci masuta sau taraba inchiriata cu ziua.
In asteptarea unui raspuns.
o zi buna!

Alte discuții în legătură

Piata este considerata magazin specializat ? florinovici florinovici In lumina ultimilor modificari ale codului fiscal, se impune ca toti comerciantii sa vanda cu casa de marcat fiscala. Am firma (SRL), vand in piata ... (vezi toată discuția)
Executare silita magazin treides treides Bună ziua. Sunt titular al unei Întreprinderi Individuale, și doresc să-mi fac un chioșc alimentar. Am un credit de nevoi personale preluat de către un ... (vezi toată discuția)
Autorizatie vinzare ocazionala carti second-hand Dragos2010 Dragos2010 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un sfat,intr-o problema al carei raspuns nu l-am putut gasi inca la institutiile unde am intrebat pina acum. Doresc sa ... (vezi toată discuția)