Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... executare silita magazin
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

executare silita magazin

Bună ziua. Sunt titular al unei Întreprinderi Individuale, și doresc să-mi fac un chioșc alimentar. Am un credit de nevoi personale preluat de către un recuperator, iar întrebarea mea este dacă acesta (recuperatorul) poate să-mi execute magazinul sau/și marfa. Mulțumesc și vă stau la dispoziție cu eventuale informații suplimentare.
Daca veti infnta un SRL cu domeniul de activitate vanzari-chiosc, recuperatorul poate executa partile sociale detinute in acel magazin, deci poate.
Mulțumesc pentru răspuns, dar am menționat că nu sunt SRL, ci Întreprindere Individuală.
Momentan fac intermediere în comerț, între en-gross și clientul final, consumatorul. Doresc să-mi fac chioșc - asemenea unei tarabe în piață, pentru a avea un loc fix de desfacere.

Întrebarea este așadar DACĂ recuperatorul îmi poate executa silit, cu scopul de a le vinde, marfa și/sau magazinul (construcția în sine).

Pe de altă parte, mă mai interesează DACĂ poate solicita o parte din profitul anual înregistrat, și în ce mod ar putea obține acea sumă.
Vreți să ascundeți bunurile și veniturile de la executare silită, cam așa se traduce întrebarea dvs.

Da, dacă bunurile sunt înscrise în patrimoniul de afectațiune al II.