Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... TAXA DE PRIMA INMATRICULARE
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

TAXA DE PRIMA INMATRICULARE

BUNA SEARA!AVEM O MASINA INMATRICULATA IN SPANIA,SI AS VREA SA STIU DACA O INSCRIEM ACUM IN ROMANIA,NU MAI PLATIM ACEASTA TAXA?VA MULTUMESC!
Daca o inscrieti acum trebuie sa platiti taxa.
Solutia este sa chemati in judecata serviciul de inmatriculari si sa-l obligati la inmatricularea autovehiculului fara plata taxei.
Stefan Bicov, Avocat
Chiar daca legea privind taxa de prima inmatriculare este suspendata pana in ian.2013?
legea privind taxa de prima inmatriculare nu este suspendata ,numai anumite dispozitii sunt suspendate.
In cazul dvs trebuie sa platiti taxa sau sa procedati cum am spus mai sus.