avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 821 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... TAXA DE PRIMA INMATRICULARE
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

TAXA DE PRIMA INMATRICULARE

BUNA SEARA!AVEM O MASINA INMATRICULATA IN SPANIA,SI AS VREA SA STIU DACA O INSCRIEM ACUM IN ROMANIA,NU MAI PLATIM ACEASTA TAXA?VA MULTUMESC!
Cel mai recent răspuns: Stefan Bicov , Avocat 22:32, 26 Octombrie 2012
Daca o inscrieti acum trebuie sa platiti taxa.
Solutia este sa chemati in judecata serviciul de inmatriculari si sa-l obligati la inmatricularea autovehiculului fara plata taxei.
Ultima modificare: Vineri, 26 Octombrie 2012
Stefan Bicov, Avocat
Chiar daca legea privind taxa de prima inmatriculare este suspendata pana in ian.2013?
legea privind taxa de prima inmatriculare nu este suspendata ,numai anumite dispozitii sunt suspendate.
In cazul dvs trebuie sa platiti taxa sau sa procedati cum am spus mai sus.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa de mediu la schimbarea proprietarului oncica1990 oncica1990 Salut ! Sunt foarte confuz si scarbit de taxele statului roman ! Mi-am achizitionat un autotursim, cu doi fosti proprietari in cartea masinii. Prima data ... (vezi toată discuția)
Taxa auto jacquelline jacquelline 1 Decizia de calcul a taxei auto este valabila numai o anumita perioada sau este definitiva si pe baza ei pot oricand sa-mi inmatriculez masina? 2. Daca am ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare auto craciun_silviu craciun_silviu Buna ziua, Stiti cumva cum as putea inmatricula si eu o masina fara sa mai platesc timbru de mediu(mentionez ca masina este inscrisa in RO insa nu are taxa ... (vezi toată discuția)