Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Detin o garsoniera cu chirie la stat conf. ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Detin o garsoniera cu chirie la stat conf. Legii114/1996,republicata. Imi poate fi reziliat contractul de inchiriere daca plec sa muncesc in strainatate ?

In contract se specifica : contractul inceteaza in tremen de 30 de zile de la data parasirii domiciliului de catre titularul contractului sau de la data decesului,daca persoanele indreptatite prin lege nu au solicitat continuarea contractului de inchiriere. Celelalte conditii din contract le respect,(plata chiriei,intretinerea,etc. ) Eu plec pentru o perioada determinata ,un an,doi.. Considerati ca voi avea probleme ? Va multumesc !
Daca va achitati in termenul stabilit obligatiile fata de proprietar si fata de asociatia de locatari nu veti avea probleme referitor la reziliere contract
Va multumesc ! Asa ma gandeam si eu dar aveam nevoie de o confirmare !