Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediul Medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediul Medical

Ce se intampla in cazul in care am mai putin de 6 luni de zile la locul actual de munca si am avut concediu medical incepand cu data de 05.01.2009- 27.01.2009?Mai pot benefecia de bonurile de masa pe luna aceasta?Sau mai exact ce se intampla avand in vedere situatia prezentata mai sus?
Pe perioada concediului medical contractul individual de munca este suspendat si nu veti primi bonuri de masa pentru perioada respectiva.
2007_rozi a scris:

Pe perioada concediului medical contractul individual de munca este suspendat si nu veti primi bonuri de masa pentru perioada respectiva.
buna seara.
am si eu o intrebare. seful meu ma anuntat ca de azi inainte concediile medicale care le iau vor fi valabile numai daca aduc o copie de pe reteta de medicamente si bonul de casa de la farmacie. cit de legal este ceea ce face. lucrez de 1 an si 8 luni. m-am operat pe cord , iar in cazul oricarei raceli sau alta boala mi se recomanda repaus. unde pot sa fac o reclamatie pentru acest abuz. lucrez la stat nu la patron. va multumesc X-(X-(#-o
Adresati-va casei de asigurari de sanatate ... mi se pare o aberatie sa ceri unui salariat ca odata cu depunerea concediului medical sa depun si copii de pe retetele de medicamente si bonurile fiscale prin care s-a achizionat acele medicamente.