Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... creante salariale nascute in procedura
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

creante salariale nascute in procedura

Deci am o dilema legat de creantele nascute in timpul procedurii de insolventa si cele nascute dupa deschiderea procedurii generale.
Cum se platesc aceastea si daca se inscriu in tabelul de creante si daca da cu ce titlu.
Creantele nascute dupa data deschiderii procedurii sunt inscrise in tabelul suplimentar.

art. 3 pct. 18.legea 85/2006 tabelul suplimentar cuprinde toate creantele nascute dupa data deschiderii procedurii generale si pâna
la data începerii procedurii falimentului, acceptate de catre lichidator în urma verificarii acestora. În tabel
vor fi mentionate atât suma solicitata de catre creditor, cât si suma acceptata si rangul de preferinta;