Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Copiii pamantului
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Copiii pamantului

Stimati domni/stimate doamne,
O rugaminte venita de la un parinte care s-a asociat cu altii asemeni lui pt. a ii oferi copilului ce considera el mai bun (daca alegerile noastre sunt corecte sau nu , nu este subiectul acestei discutii, va rog din suflet sa aveti mila si sa nu sariti la jugulara in tipic stil mioritic, ci sa dati dovada de toleranta/intelegere/intelepciune)
Suntem cu totii ovo-lacto-vegetarieni sau vegetarieni si nu am gasit in orasul nostru o gradinita care sa asigure hrana pt. copiii nostri asa cum o intelegem noi , asa ca ne-am adunat laolalta iar concluzia a fost ca singura solutie ar fi sa folosim spatiul mai mare de care dispune unul dintre noi , acasa ...si sa angajam impreuna o bona pt cei 6 copiloi. Astfel am impaca si capra si varza si lup si vanator.
Dar, evident, trebuia sa apara si acest dar, cineva nu are loc de noi, desi suntem oameni pasnici, ecologisti activi, iubim natura si oamenii ,nu vrem nimanui raul - si am fost reclamati ca am fi organizat o gradinita - si de aici evaziune, etc,etc.
Singura si simpla mea intrebare pt. un jurist inteligent si sanatos la minte, este daca avem de ce sa ne temem.
Multumesc din suflet, pace tuturor
PS. Fiti pe pace, nu suntem sectanti #-o
PPS. Bona este angajata cu carte de munca la firma celui care detine spatiul
Nu va faceti probleme. Spuneti adevărul, spuneti ca toti parintii ce ati decis si ca nu aveti nici o intentie sa evitati legea si plata taxelor.
din suflet va multumesc :)