Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa de poluare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa de poluare

Buna ziua. Doresc sa stiu care este procedura pt evitare taxei de poluare. am o masina de inmatriculat si am auzit la diverse persoane despre aceasta metoda eu am o taxa de 2000 euro. Si cam cat dureazaacest lucru mai am de luat un singur rand de nr rosii. Multumesc
Trebuie sa porniti un proces prin care sa cereti inmatricularea fara plata taxei. In cazul acestor procese, daca termenul de judecata este prea lung, aveti sanse sa obtineti preschimbarea termenului. Dupa expirarea numerelor rosii, si pana la inmatricularea masinii pe baza hotararii judecatoresti, nu veti mai putea circula cu masina. Contactati un avocat din localitatea dvs sa va explice procedura.