Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Recomandare autor carti contracte /succesiuni
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Recomandare autor carti contracte /succesiuni

Îmi puteţi da vreo recomandare cu privire la vreun autor al unei cărţi de contracte şi succesiuni ? Mulţumesc anticipat
contracte si succesiuni in aceeasi carte nu exista ptr ca sunt doua ramuri distincte ale dreptului civil
Atunci îmi cer scuze ptr exprimarea mea eronată ! ªi cunosc faptul ca cele două sunt ramuri distincte.Reformulez : autor pentru Contracte speciale şi autor pentru Succesiuni !
daca sunteti studenta la drept este de preferat sa aveti cursul profesorului titular de catedra... daca sunteti din alt domeniu si doriti sa intelegeti aceste ramuri ale dreptuliui ptr succesiuni va recomand ca autor pe francisc deak (a carui opera desi nu e actualizata cu dispozitiile noului cod civil e f bine explicata iar in materia contractelor ar trebuii sa precizati ce fel de contracte va intereseaza... civile sau comerciale
Contracte speciale - Liviu Stanciulescu (pE NCC)
Succesiuni- Dumitru Vaduva ("Mostenirea si liberalitatile")- NCC
Succesiuni- Liviu Stanciulescu (trebuie sa apara in curand)- NCC
Mihaela Enache, Avocat