Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale DATORII BUGET
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

DATORII BUGET

am datorii la bugetul de stat .am o firma care e pe 0.noi suntem plecati in strainatate sa ne castigam existenta .nu avem de unde plati ce se intampla? #-
Veti fi somata pt neplata debitului, daca aveti bunuri pe firma puteti fi executata silit, daca nu declarata insolvabila pana va vor gasi cu venituri, estimativ dupa ceva someaza au la dispozitie 5 ani de zile, dupa ce va declara insolvabil inca 5 ani de zile, deci 10 ani in care la adresa de domiciliu veti primi instiintari, se vor face verificari n teren. Au fost cazuri cand si administratorul de firma a fost executat silit cu bunurile personale.