Forum Discuţii juridice Executare silită contestatie executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

contestatie executare silita

In luna mai Tribunalul Bucuresti a incuviintat executarea silita a ANRP pt. o suma de bani cu titlu de despagubiri neplatite. ANRP a facut contestatie la executare care se judeca luna viitoare. In aceasta perioada suma de plata a fost executata de BEJ si am intrat in posesia banilor.
Cum formulez intampinarea la contestatie? Este suficient sa arat ca am primit banii si in acest fel cauza a ramas fara obiect?
Exista si institutia juridica a intoarcerii executarii silite.
Nu conteaza ca s-a executat suma de bani.
Faceti aparari in fapt si in drept asa cum prevede legea.