avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1263 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... ICPO - isi are rost cand e vorba de ESCROW ?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

ICPO - isi are rost cand e vorba de ESCROW ?

Buna seara,

Spuneti-mi, va rog, din cate stiu eu ICPO-ul se cere pentru a verifica "soft probe" disponibilitatea fondurilor necesare pentru o achizitie.
1. Am inteles bine ?

Eu sunt o persoana care intentioneaza sa achizitioneze in numele unor clienti, prin ESCROW.
2. Isi are rost ICPO-ul in acest caz ?
3. Este vreo legatura intre cei 2 termeni ?

Multumesc

Alte discuții în legătură

Irrevocable confirmed purchase order & escrow Igor1987 Igor1987 Buna seara, Spuneti-mi, va rog, ICPO (irrevocable confirmed purchase order) se cere pentru a verifica \\"soft probe\\" disponibilitatea fondurilor ... (vezi toată discuția)
Formularele 301 / 390 rtm_trans rtm_trans Buna ziua. As avea si eu o intrebare legata de depunerea formularelor 390 si 301. Am incercat sa ma lamuresc intreband diverse persoane care au tangenta cu ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, beneficiez de licența unui soft din anul 2002, factura, ... Constantin Sofron Constantin Sofron Bună ziua, beneficiez de licența unui soft din anul 2002, factura, chitanță, cd- urile originale, serial no, cdkey, pe persoană fizică, care, nu î-l mai ... (vezi toată discuția)