Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii baza calcul medical
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

baza calcul medical

Buna ziua. Daca am urmatoarea situatie pt calculul concediului medical:
luna 1 = 1000 lei salariu, 22 zile lucratoare
luna 2 = 1000 lei salariu, 22 zile lucratoare
luna 3 = 1000 lei salariu, 22 zile lucratoare
luna 4 = 1000 lei salariu, 22 zile lucratoare
luna 5 = 1000 lei salariu, 22 zile lucratoare
luna 6 = 700 lei salariu, 22 zile lucratoare din care 16 lucrate, 6 cfs

Pentru luna 6 cate zile se iau in considerare: 22 (cat sunt in lluna) sau cele 16 lucrate?
Va multumesc anticipat.

Pentru luna 6, se iau in considerare doar zilele platite. Zilele de CFS in cazul acesta nu se iau in considerare. Deci , pentru luna 6 veti avea 700lei salariu, 16zile lucratoare.