Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Drepturile patrimoniale cãtre UPFAR ºi ARGOA sunt cu ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Drepturile patrimoniale cãtre UPFAR ºi ARGOA sunt cu TVA sau fãrã?

drepturile patrimoniale cuvenite producatorilor de opere audiovizuale publicate in M. Of .nr 158 din 20.02.2006 Partea 1 au inclusa cota TVA ,sau sunt fara TVA ?
am citit metodologia,legea dreptului de autor sinu am vazut nicaieri specificat ceva in acest sens! sau mi-a scapat ?!
multumesc pentru raspuns!
Ar trebui sa cititi statutul fiecarui organism de gestiune colectiva, coroborat legea fiscala, insa stiu ca sunt CU TVA.