Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... asociatie de proprietari nou infiintata
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

asociatie de proprietari nou infiintata

buna seara,
va rog sa ma ajutati cu un raspuns,
care este forma legala pentru angajarea unui administrator imobile pensionar?
contract de munca cu fractiune de norma 2 ore/zi, 4 ore pe saptamana sau conventie de prestari servicii daca (administratorul este Persoana Fizica Autorizata)?
multumesc anticipat,
o seara buna!
Administratorul trebuie angajat cu contract individual de munca, indiferent daca este pensionar sau nu.

Administrarea asociatiei se poate face si de o P.F.A. cu codul C.A.E.N. 6832 - Administrarea imobilelor pe baza de comision sau contract. Aceasta este pentru asociatie un furnizor de servicii si emite lunar o factura pentru banii primiti care se repartizeaza proprietarilor pe lista de intretinere.
multumesc pentru raspuns,
o zi buna va doresc!
mai am o nelamurire cu inregistrarea contractului la itm.
daca se incheie contractul cu data de 01.12.2012 cand se inregistreaza la itm?
Va trebuie Revisal-ul.
Si contractul il inregistrati in Revisal, si transmiteti online cel mai tarziu la 30.11.2012
Sa aduca neaparat adeverinta ca e apt de munca de la medicul de familie, sau daca aveti ctr. de medicina muncii il trimiteti sa faca analizele si controlul cat mai repede.