Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Avocat pentru modificare statut asociație
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Avocat pentru modificare statut asociație

Bună ziua!

Reprezint o asociație și vrem să refacem statutul acesteia. Pentru aceasta dorim să contactăm și să contractăm un avocat de profil: pentru consultanță juridică și pentru aprobarea statutului nou.

Am accesat pagina de consultanți[1] pentru a contacta un avocat dar nu am știut ce domeniu să selectez pentru modificarea statutului. Este vorba de "Drept civil"?

Îmi puteți oferi, vă rog, indicații despre cum ar trebui să procedez pentru contactarea unui avocat de profil?
Mergeti la un cabinet de avocat cu actele asociatiei (vechiul statut ) si prezentati situatia dvs,.pentru a putea primi o consultatie completa . Orice avocat va poate ajuta la modificarea statutului .
Un asemenea avocat cautăm. Mă gândeam să găsesc pe acest site o recomandare sau indicație. Mulțumesc!