Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... PV anulat, restituire bunuri...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

PV anulat, restituire bunuri...

Buna ziua.
Am formulat plangere impotriva unui Pv prin care am fost asnctionat cu amenda si confiscarea unor produse de catre ANV.
Am castigat in prima instanta restituirea amenzii platite si restituirea bunurilor, iar recursul formult de ANV a fost respins mentinandu-se legala hotararea.

Cum trebuie sa procedez acum, avand decizia definitiva de restituire a bunurilor. Ma prezint pur si simplu la ANV Brasov( acolo unde sunt depozitate) sau trebuie sa fac o instiintare ceva inainte... multumesc.
faceti o notificare si anexati sentinta legalizata si - de analizat - investita cu titlu executoriu ptr ca exista si posibilitatea de a incepe executarea silita daca ANV "uita" sa se conformeze.
Daca ma prezint la sediu la Vama acalo unde mi-au si luat marfa e posibil sa ma refuze ? Si cui ma adresezz? :) Gesionariului de magaie/depozit sau la departamentul juridic ?

Multumesc.
PS> AM hotararea definitiva si legalizata.