Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... recuperare costuri operatie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

recuperare costuri operatie

se pot recupera de la casa de asigurari de sanatate costurile unei operatii efectuate la o clinica privata , avind in vedere faptul ca spitalul unde am fost m-a externat din lipsa de personal ???
de la casa de asigurari putin probabil, dar de la spital s-ar putea obtine daca dovediti faptul ca acestia au refuzat efectuarea operatiei din lipsa de personal si ca aceasta operatie este inclusa ca si procedura medicala asigurata de Casa de Asigurari de Sanatate.
spitalul are o sectie cardio care efectueaza operatii (doar in scris) pe cord , la o atentionare medicala ca m-ai am de trait intre 3 zile si 3 luni (afirmatia medicilor care mi-au facut coronografia in acest spital ,medici fiind veniti din alta localitate) in loc sa fiu trimis spre o unitate specializata , am fost externat iar in clinica unde am fost internat de catre familie si prieteni am beneficiat de o operatie de triplu by-pass costurile fiind suportate de catre familie si prieteni